KLUB UCZNIOWSKI

Klub Uczniowski czynny jest:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
w godzinach od 8:30 - 16:00


 • W klubie uczniowskim podczas godzin lekcyjnych przebywają uczniowie w ramach przydzielonego zastępstwa, w przypadku zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego, religii bądź języka dodatkowego
 • Z oferty klubu korzystać mogą wszyscy uczniowie przebywający w szkole przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zajęć lekcyjnych  klub uczniowski zajmuje się między innymi:

 • Wykonywaniem kartek okolicznościowych. Kartki wykonywane są z okazji świąt
  (Boże Narodzenie, Wielkanoc) i innych ważnych dni (Dzień Nauczyciela, Walentynki oraz kartki z okazji urodzin czy imienin).

  Każdy uczeń może:

 • Skorzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM)
 • Poznać nowych i ciekawych kolegów
 • Odrobić lekcje, napisać referat korzystając z pomocy kolegów, opiekunów klubu oraz skorzystać z informacji znajdujących się w Internecie
 • Zagrać w gry planszowe lub poczytać czasopisma znajdujące się w klubie
  ICIM – Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej  Znajdujące się w klubie uczniowskim komputery działają w ramach projektu zwanego Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej. Centrum powstało w styczniu 2008 roku. Sprzęt komputerowy współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Centrum składa się z czterech stanowisk komputerowych podłączonych do Internetu oraz z urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, skaner oraz ksero). ICIM ma na celu umożliwienie wszechstronnego rozwoju uczniów i doskonalenie ich zainteresowań. Zapraszamy do korzystania z Centrum wszystkich uczniów!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy!


  ROK SZKOLNY 2017/2018

  Uczniowie korzystający z oferty Klubu mają możliwość skorzystania z komputerów, gier planszowych oraz mogą liczyć na pomoc nauczycieli w nauce i odrobieniu pracy domowej.
  Klub Uczniowski systematycznie aktualizuje informacje w gablotach i tablicach korkowych. Umieszczane tam gazetki mają charakter okolicznościowy, np. Witaj szkoło; Dzień Niepodległości; Dzień Życzliwości; Święta Bożego Narodzenia; Radosnych Wakacji
  itp. oraz gazetki z obszaru profilaktyki: Jak wykorzystać asertywności; Co zabiorą Ci używki.
  Podejmujemy również tematy dotyczące relacji rówieśniczych i odkrywamy metody skutecznego uczenia się.
  Klub jest miejscem prac plastycznych, gazetki wykonujemy we współpracy z uczniami, ozdabiając je odpowiednimi elementami związanymi z tematyką informacji.
  Włączamy się też w działalność charytatywną. W Klubie wykonujemy kartki okolicznościowe, głównie bożonarodzeniowe i wielkanocne. Istne arcydzieła sprzedawane są podczas spotkań z rodzicami, a także ofiarowywane są na jarmark „Gwiazdobranie i dawanie”. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony jest na zakup kolejnych materiałów plastycznych, te sprzedane podczas „Gwiazdobrania” wspierają józefowskie dzieci objęte opieką fundacji Zdążyć z pomocą.
  Klub chętnie wspiera zbiórki prowadzone przez Szkolne Koło Wolontariatu „Serce dla serca”. Gromadzimy przynoszone przez uczniów zabawki, makarony, książeczki i pampersy oraz wszystko to co aktualnie zbiera wolontariat by pomóc innym. Pomagamy liczyć i porządkować zebrane artykuły.
  W Klubie Uczniowskim każdy uczeń jest mile widziany. Uwielbiamy pracować z młodzieżą, zarażać ich pasją do pomagania innym, pokazujemy, że każdy może być autorem prac plastycznych, przekazujemy wartości istotne w życiu i pomagamy w każdej możliwej sytuacji.